Anunt testare cls a V-a - 2020

ANUNŢ TESTARE CLASA A V-A

• -  Având în vedere prevederile Ordinului comun al Ministerului Educației și Cercetării și al Ministerului Sănătății  nr. 4220/769/2020 pentru stabilirea unor măsuri de prevenire și combatere a îmbolnăvirilor cu SARS-CoV-2 în instituțiile de învățământ, precum și faptul că în perioada 2-12 iunie se desfășoară în școli activități didactice de pregătire pentru examene a elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a, urmate de Examenul de Evaluare Națională (15-25 iunie 2020) și Bacalaureat (22 iunie - 7 iulie 2020), procesul de selecție a elevilor de clasa a IV-a în vederea înscrierii în clasa a V-a, anul școlar 2020-2021, se va desfășura după finalizarea acestor etape, într-o perioadă care va fi comunicată de Ministerul Educației și Cercetării.
    •
  • Unitatea noastră va publica pe site toate informațiile necesare derulării testării elevilor de clasa a IV-a, până la sfârșitul anului școlar, în funcţie de elementele de noutate publicate de M.E.C. şi I.S.J. Iaşi.

• IMPORTANT: perioada de înscriere se încheie pe 21 mai 2020, iar procedura rămâne aceeaşi.

Comentariile au fost inchise.

free pokereverest poker revie
Copyright © 2024 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.
Realizator: Matrescu Viorel-Lucian - vmat_neculce@yahoo.com.