Evaluarea Nationala cls. a VI-a - 2022

 

 • - Evaluarea nationala pentru clasa a VI-a
 •  
  •    -  25 mai 2022: Limbă şi comunicare
  •    - 26 mai 2022: Matematică şi Ştiinţe ale naturii
 •  
 • - Modele de teste
 •   
 • - Ordinul nr. 5327/29.09.2021 privind organizarea şi desfăşurarea evaluării naţionale pentru elevii clasei a VI-a, în anul şcolar 2021-2022
  • - Calendarul evaluarii nationale la finalul clasei a VI-a in anul scolar 2021-2022
  • Metodologia de organizare si desfasurare a Evaluarii Nationale
 •   
 • Conform Legii Educației Naționale nr. 1/2011, rezultatele EN II și EN VI au ca scop elaborarea planurilor individualizate de învățare ale elevilor și preorientarea școlară, iar rezultatele EN IV sunt utilizate și pentru diagnoza de sistem, la nivelul acestui tip de învățământ (ciclul primar).
 • -   Rezultatele evaluărilor naționale de la finalul claselor a II-a, a IV-a și a VI-a se comunică elevilor și părinților/reprezentanților legali ai elevilor și nu se înregistrează in catalogul clasei.
 •  


free pokereverest poker revie
Copyright © 2024 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.
Realizator: Matrescu Viorel-Lucian - vmat_neculce@yahoo.com.