Testare clasa a V-a 2021

LICEUL TEORETIC “ION NECULCE” TG. FRUMOS ORGANIZEAZĂ ÎN DATA DE  29 MAI 2021 SELECTIA ELEVILOR DE CLASA A IV-A ÎN VEDEREA ÎNSCRIERII ÎN CLASA A V-A ÎN ANUL ȘCOLAR 2021-2022

- IMPORTANT: Testarea elevilor va avea loc în data de 29 mai 2021 la ora 9:00  (elevii vor fi prezenți la liceu la ora 8:30)

- ANUNŢ TESTARE CLASA A V-A

1. Selecția elevilor se face în urma unui concurs care presupune o testare organizată în luna mai la Limba și literatura română sau Matematică, în funcție de opțiunea fiecarui elev.

2. Înscrierile se fac în perioada 10 - 27 mai 2021  pe baza unei cereri tip însoțită de xerocopia certificatului de naștere al elevului:

- Cererea de inscriere – [ descarca ] - se va completa și se poate depune în două moduri:

• la secretariatul liceului în intervalul orar 9:00-14:00;
  • -  în format electronic: cererea completată și semnată se va scana și se va trimite pe adresa de e-mail a liceului: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.; menționăm că cererea în format editabil se va putea descărca de pe site începând cu prima zi a perioadei de înscriere;

3. Important: după afișarea rezultatelor finale, în maxim 5 zile lucrătoare, vă rugăm să aduceți și restul documentelor pentru completarea dosarului personal. În acest sens, veți primi notificări telefonice de la secretariatul instituției.

4. Plan de scolarizare:  pentru anul școlar 2021-2022 avem o clasă a V-a cu 26 de locuri. Testarea se va susține numai dacă numărul de elevi înscriși depășește numărul de locuri alocat clasei.

5. Precizari importante

o perioada de înscriere: 10 – 27 mai 2021;

o numirea Comisiei de organizare a concursului: aprilie 2021;

o desfășurarea probei: 29 mai, ora 9:00

o corectarea lucrărilor și afișarea rezultatelor: 29 mai 2021 după ora 14;

o depunerea contestațiilor: 31 mai 2021, intervalul orar 9:00 - 12:00;

o rezolvarea contestațiilor și afișarea listei finale cu rezultatele în ordinea descrescătoare: 1 iunie;

o aceste date pot suferi modificări în funcție de evoluția pandemică, caz în care le vom anunța în timp util pe site-ul instituției (www.liceulionneculce.ro).

6. Notă

o la viitoarea clasă a V-a, an școlar 2021-2022, profesorii clasei vor fi doamna Corina-Diana Alexa-Angheluș, la limba și literatura română, și doamna Laurența Doca, la matematică și diriginta colectivului de elevi;

o la începutul lunii mai, pe site-ul liceului au fost postate programele la cele două discipline și modele de subiecte; acestea au fost elaborate pe baza materiei din semestrul I.

7. Programele pentru disciplinele de concurs:

o Limba romana si literatura romana
               o Matematica

8. Modele de subiecte

o Limba romana si literatura romana
               o Matematica

9. Informatii suplimentare se pot obtine la SECRETARIATUL LICEULUI, la numarul de telefon 0332805922

free pokereverest poker revie
Copyright © 2024 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.
Realizator: Matrescu Viorel-Lucian - vmat_neculce@yahoo.com.